In 2021 een zomerdepressie? Mijn verwachting voor dit jaar

Met twee kleine oogjes zit ik op de bank. Te staren naar de televisie. Het nieuws gaat over de coronamaatregelen en hoe goed deze bij De Graafschap worden aangehouden. Gezellig met zijn allen op een viaduct de spelersbus uitzwaaien. Er zal vast niet geschreeuwd zijn. Onze medebevolking laat de teugels steeds meer hangen, want er wordt versoepeld, toch? Minister De Jonge vertelde in zijn laatste toespraak dat we ons er niet gemakkelijk vanaf mogen maken. Goed dat hij dit vertelt, want anders krijgen we naar de loop van de zomer te maken met juist méér maatregelen. Iets wat we niet willen. In 2021 een zomerdepressie? Het lijkt mij zomaar mogelijk. 

Terrassen zijn overdag geopend

De winterdepressie kennen wij allemaal. In de donkere maanden dat mensen te weinig licht zien, is het goed mogelijk dat zij een dergelijke depressie ontwikkelen. Niet mooi. Eerder donker en later licht. Het is toch wat. Maar alles kent een keerzijde. Zo ook de komende zomer, want hoe gaat het virus de komende maanden ons doen beïnvloeden? De terrassen zijn overdag geopend en dat is fijn. Zeker op een zonnige dag in juli wanneer een koud glas lonkt. Het is nog veel koffiedik kijken. De restaurants open, onzeker. Een museum bezoeken, onzeker. Zwemmen op de camping. Mijn ding is het niet, maar alsnog onzeker of dit tot de mogelijkheden behoort. 

In 2021 een zomerdepressie?

Waar ik naartoe wil, heb jij al kunnen nagaan. Wie weet creëren we een zomerdepressie met dat wat we deze zomer niet mogen ondernemen. Het zal veel mensen ontstemmen. Denk je eindelijk een paar weken vrij te kunnen zijn, wordt het een flop. In 2021 een zomerdepressie lijkt me geen verkeerde aanname, want wat zou jij doen? Mijn vakantie begint over vier weken. Daarmee ben ik vroeg waardoor de kans aanwezig is dat veel zaken niet open zijn of anders met een tijdvak. Toch deert mij dat niet. Ik laat mijn vakantie niet naar de gallemiezen helpen. Er is nog genoeg te doen. Lekker wandelen, een fiets huren en met een beetje geluk even op het terras zitten. 

De schouders eronder. Dat is hoe we elkaar dit jaar kunnen ondersteunen. En als het aantal gevaccineerde mensen toeneemt, komen alle vrijheden van 2019 met rasse schreden in het vooruitzicht. Doorbijten maar.

Uitgelichte afbeelding door Valery Rabchenyuk op Unsplash

No votes yet.
Please wait...

5 Comments

  1. Nicole Orriëns schreef:

    Goed zo Mitchel. Ik vind het wel eens lastig als mensen klagen over wat er niet meer kan. Het komt op mij wel eens een beetje verwend over als je bijvoorbeeld klaagt dat je niet naar het buitenland op vakantie kunt, maar in Nederland moet blijven. Ik denk dan onwillekeurig: ‘In Nederland is het toch ook mooi?’

    Het is de kunst er het beste van te maken.

  2. Nicole Orriëns schreef:

    Goed zo Mitchel. Ik vind het wel eens lastig als mensen klagen over wat er niet meer kan. Het komt op mij wel eens een beetje verwend over als je bijvoorbeeld klaagt dat je niet naar het buitenland op vakantie kunt, maar in Nederland moet blijven. Ik denk dan onwillekeurig: ‘In Nederland is het toch ook mooi?’

    Het is de kunst er het beste van te maken.

  3. Claire schreef:

    Pfff heel herkenbaar. Ik moet wel toegeven dat als het weer zo donker en grauw blijft, ik een zomerdepressie niet uitsluit. Als de zon maar schijnt, dan voel ik mij automatisch lekkerder. Fijn blog! ❤️

  4. Ik laat me er niet klein door krijgen dan op vakantie in een huisje met jacuzzi

  5. Mandy schreef:

    Ik heb altijd een zomer depressie, niet nu door de maatregelen maar altijd als het warm is lol. Ik ga er gewoon het beste van maken, lekker 3 week niks is ook heerlijk

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *